Gyümölcstermesztési Tanszék

Menu Display

Gyümölcstermesztési Tanszék

Last modified: 19. November 2021

Gyümölcstermesztési Tanszék bemutatása 


A Gyümölcstermesztési Tanszék diszciplínáinak tudásanyaga másfél évszázados hagyományokra támaszkodik. A Tanszék munkájának segítésében, irányításában, olyan nagy nevek vettek részt, mint az 1853-ban induló jogelőd intézmény alapítója, Entz Ferenc, a későbbiekben Rudinai Molnár István, Angyal Dezső és Mohácsy Mátyás, Horn János, Okályi Iván, Probocskai Endre és Porpáczy Aladár. Önálló Gyümölcstermesztési Tanszék 1939-ben alakult, Mohácsy Mátyás vezetésével.
A Gyümölcstermesztési Tanszék a jelenlegi egyetemi struktúrában az oktatásban és a kutatásban is folyamatosan jelen van, a képzési kínálat csaknem minden szintjén (BSc, MSc, PhD) magyarul és angol nyelven is oktatunk. Az egyetemi campusokon túl a határon túli képzési helyeken (Zenta-Szerbia, Beregszász-Ukrajna és Révkomárom-Szlovákia) is oktatjuk a Tanszék disciplináit.
Az oktatás és a kutatás területén az elődök által megkezdett úton haladva két téma köré csoportosíthatók a tantárgyaink és a kutatási témáink: a termesztéstechnológia és a gyümölcsfajták értékelése. Az oktatáshoz és a kutatáshoz a Tanszéken jól felszerelt laboratóriumi háttér (HPLC, spektrofotométer, Texture Analiser, molekuláris genetikai labor) biztosított, ezen túlmenően a Kísérleti Üzemben (alma- és körtefajta gyűjtemény, csonthéjas génbank), valamint partnereinknél is megfelelő fajtaösszetételű gyümölcsültetvények állnak a rendelkezésünkre.
A szakdolgozatokban, diplomamunkákban, TDK dolgozatokban, PhD értekezésekben, mindig nagy hangsúlyt fektetünk a kísérleti munkára, és annak a gyakorlatban történő hasznosítására, és az eredmények publikálására.